Marka Łomża sponsorem tytularnym Mistrzów Polski!

Marka Łomża sponsorem tytularnym Mistrzów Polski!

Nawiązanie współpracy z najlepszym zespołem w historii polskiej piłki ręcznej to dla nas szczególny moment. Drużyna od lat dostarcza kibicom wiele powodów do dumy i osiąga wybitne rezultaty w Polsce i na świecie. Poprzez podpisanie umowy sponsorskiej chcemy wesprzeć ją w walce o kolejne wygrane i zapewnić możliwości dalszego, równie imponującego rozwoju – powiedziała Jagoda Iwańczuk, Prezes VAN PUR S.A., właściciela marki Łomża – Nasze marki wiele łączy – jesteśmy zawsze tam, gdzie pojawiają się emocje, chcemy ich dostarczać i im towarzyszyć. Dlatego też nie mam wątpliwości, że nasza współpraca będzie pełna sukcesów.

Zapis prezentacji nowego Sponsora Tytularnego drużyny Łomża Vive Kielce

Uroczyście podpisana w siedzibie kieleckiego klubu umowa sponsorska zakłada 4-letnią współpracę. W ramach porozumienia marka Łomża będzie miała prawo do posługiwania się tytułem sponsora tytularnego, a jej logotyp umieszczony zostanie na koszulkach zawodników, którzy pierwszy mecz w nowych strojach zagrają już 14 sierpnia, podczas Memoriału Antoniego Weryńskiego w Mielcu. Logo sponsora umieszczane będzie także na bandach reklamowych podczas spotkań, ściankach konferencyjnych, autokarze zespołu oraz zaproszeniach i biletach, wykorzystywane w kanałach social mediowych drużyny, a także eksponowane będzie podczas krajowych rozgrywek PGNiG Superligi, EHF Ligi Mistrzów i w materiałach wideo przygotowywanych przez Telewizję Klubową Łomża Vive Kielce. Marka Łomża uzyska prawo do wykorzystywania wizerunku zawodników i zespołu.

Jestem bardzo szczęśliwy, że dziś wszyscy możemy się tu spotkać ogłaszając tak dobre wieści – powiedział Prezes KS VIVE Handball Kielce S. A., Bertus Servaas – Tu, w Hali Legionów, sercu naszego klubu, gdzie wspólnie z drużyną i kibicami przeżyliśmy wiele emocji. Tych pozytywnych i tych negatywnych, ale co najważniejsze, zawsze byliśmy razem. Za nami bardzo trudny okres, który – znów podkreślam – przetrwaliśmy razem i jestem bardzo wdzięczny każdemu, kto w jakikolwiek sposób wsparł nas w tym czasie. Rozpiera mnie duma i radość, że dziś, podpisując umowę z VAN PUR S.A., kończymy ten etap. Bardzo dziękuję Pani Prezes za piękne słowa, to wspaniałe, że klub tak postrzegany jest przez naszego nowego Sponsora. Sponsora i Partnera, który wyciągnął do nas pomocną dłoń, doceniając wagę tego klubu dla polskiego sportu, piłki ręcznej i naszego miasta. Wierzę, że łącząc dwa miasta, Łomżę i Kielce, stworzymy w kolejnych sezonach piękny projekt, wspaniały zespół, który przysporzy nam wszystkim wielkich emocji i powodów do dumy.

Sytuacja ekonomiczna związana z epidemią koronawirusa spowodowała, że w czerwcu drużyna utraciła wieloletniego sponsora, przez co utrzymanie dotychczasowego składu stanęło pod znakiem zapytania. Z końcem lipca zakończona została również współpraca z drugim sponsorem tytularnym – PGE. Polska Grupa Energetyczna sponsorowała klub od 2017 roku, a pod nazwą PGE VIVE Kielce drużyna zdobyła 3 Mistrzostwa Polski, 2 Puchary Polski oraz uczestniczyła w turnieju Final4 Ligi Mistrzów.

W imieniu stowarzyszenia Klub Sportowy VIVE Kielce chciałbym na ręce Pani Prezes złozyć serdeczne podziękowania za to, że dołączyła do nas – powiedział Prezes KS VIVE Kielce, Marian Urban – Mam nadzieję, że stowarzyszenie też będzie się dobrze rozwijać, ponieważ trenuje w nim obecnie około 550 dzieci. Chciałbym życzyć firmie Van Pur osiągnięcia wyznaczonych celów i wierzę, że nasz klub w tym pomoże. W tym roku obchodzimy 55. rocznicę istnienia. To sukces społeczności lokalnej, wielu sponsorów, instytucji i ludzi, którzy doprowadzili do tego, że ten klub dalej się rozwija i coraz więcej znaczy na mapie Europy. Bardzo szanujemy wszystkich sponsorów, którzy pomogli nam dotrwać do dzisiaj, dlatego przy tej okazji chciałbym bardzo serdecznie podziękować firmie, która była naszym głównym sponsorem od 2017 roku, Polskiej Grupie Energetycznej PGE. Wspólnie osiągnęliśmy duże sukcesy, byliśmy w Final4 Ligi Mistrzów, zdobywaliśmy tytuły Mistrza Polski, Puchar Polski i w historii tego klubu firma ta zawsze będzie dużo znaczyła. Musieliśmy dokonać określonych wyborów, dlatego bardzo dziekujemy za zrozumienie sytuacji. Życzymy firmie PGE wszystkiego dobrego, to jedna z największych firm w Europie środkowo-wschodniej i mam nadzieję, że dalej będzie się rozwijać.

Prezes VAN PUR S. A. podkreśliła natomiast znaczenie marki VIVE dla kieleckiego klubu, wyjaśniając powody decyzji o nazwie zespołu, która brzmieć będzie od teraz Łomża Vive Kielce.

Doceniamy olbrzymi wkład Pana Prezesa Bertusa Servaasa w konsekwentne budowanie potęgi klubu przez tak wiele lat. Dlatego też wspólnie podjęliśmy decyzję, aby w nazwie zespołu pozostawić markę VIVE – szanowaną przez kibiców, doskonale kojarzoną i mającą ugruntowaną pozycję w sportowym świecie. To nasz sposób na uhonorowanie sukcesów drużyny i budowanie nowej historii zespołu w oparciu o jego bogatą tradycję. Bardzo nas cieszy, że możemy połączyć siły w tak szczególnym dla zespołu momencie. Wierzymy, że wspólnie sprawimy, iż Łomża Vive Kielce, jedna z najlepszych drużyn w Europie, będzie walczyć o kolejne triumfy w Lidze Mistrzów – dodała Jagoda Iwańczuk.

Zobacz naszą Galerię zdjęć ze spotkania.

Van Pur S.A. to największa, niezależna polska spółka piwowarska w Europie Środkowo – Wschodniej, właściciel takich marek jak: Łomża, Cortes, Halne, Karpackie, Brok, Śląskie czy Edelmeister.

Piwa firmy Van Pur S.A. warzone są w pięciu browarach czerpiących z różnorodnej tradycji regionów Polski oraz wieloletniej historii: w Browarze Łomża (rok założenia 1968), Browarze Zabrze, obchodzącym  w tym roku 160. rocznicę powstania, Browarze Koszalin (założonym w  1874 roku), Browarze Jędrzejów, którego tradycje warzelnicze w regionie sięgają średniowiecza oraz Browarze Rakszawa.  

Dzięki szerokiemu portfolio firma jest jednym z największych eksporterów polskich produktów 
na świecie. Do grupy firmy Van Pur należą również spółki BAGPACK (producent puszek) oraz Qbev (producent napojów gazowanych i niegazowanych).